Tomasz Łach

Lektor pochodzenia polskiego

Cześć.

Jestem magistrem ekonomii o specjalizacji menedżerskiej. Odkąd ukończyłem studia nauczam profesjonalnie języka niemieckiego, który jest moją pasją.

Moje zamiłowanie do tego języka wynika m.in. z faktu, że moja babcia, rodowita Niemka, przez wiele lat nauczała niemieckiego w polskim liceum ogólnokształcącym. Ponadto, pełnię funkcję biegłego sądowego w dziedzinie fonoskopii – jestem biegłym z listy zaprzysiężonym na trzecią kadencję. Pracuję również społecznie w roli członka zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej na warszawskim Mokotowie.

W nauczaniu kładę duży nacisk na poprawność gramatyczną wykorzystując liczne autorskie materiały. Na wyższych poziomach zaawansowania priorytetem są dla mnie konwersacje.

Skutecznie przygotowałem wielu uczniów do matury podstawowej i rozszerzonej, a także wielu kandydatów do zdania egzaminu B2/C1 w Instytucie Goethego.

Prowadzę także zajęcia językowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Nie ograniczam się do jednej książki przypisanej do kursu, staram się urozmaicać swoje zajęcia praktykowanymi od lat sposobami poprzez zastosowanie własnych materiałów.

Nauczam również online. Więcej informacji o mojej działalności znajdziesz na stronie www.lektorniemieckiego.pl, gdzie dostępne są referencje i polecenia.

Hobbystycznie, jako założyciel i administrator rozwijam jedną z większych grup na Facebooku zrzeszających nauczycieli języka niemieckiego. Grupa ta liczy obecnie ponad 11.000 Członków. W niej wymieniam się doświadczeniami z innymi nauczycielami, aby jeszcze skuteczniej nauczać.

Moje zainteresowania to między innymi kolarstwo górskie, bieganie, programowanie, tworzenie stron WWW, elektronika oraz podróże, szczególnie do Chorwacji.

Jestem też miłośnikiem dronów i wojskowości. Nabyłem prawa do lotów dzięki zdaniu egzaminu w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego

Zapraszam Cię na zajęcia.

Tomek Łach