Tomasz Łach

Lektor pochodzenia polskiego

Z wykształcenia jestem magistrem ekonomii o kierunku menedżerskim. Nauczam profesjonalnie  języka niemieckiego od 17 lat. Niemiecki jest moją pasją (moja babcia jest rodowitą Niemką, która wiele lat uczyła języka niemieckiego w polskim liceum ogólnokształcącym). Jestem jednocześnie biegłym sądowym z zakresu fonoskopii (obecnie druga kadencja) i członkiem zarządu wspólnoty mieszkaniowej.

Kładę duży nacisk na gramatykę, staram się korzystać z dużej ilości własnych autorskich materiałów. Na wyższych poziomach najważniejsze są dla mnie konwersacje.

Przygotowałem skutecznie wiele osób do matury podstawowej i rozszerzonej oraz kilka osób do zdania egzaminu B2 w Instytucie Goethego.

Pracuję z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi prowadząc szkolenia językowe w warszawskich firmach i korporacjach.

Nie ograniczam się do jednej książki przypisanej do kursu, staram się urozmaicać swoje zajęcia praktykowanym od lat sposobami.

Nauczam także ponad 10 lat online. Więcej informacji o mnie: www.lektorniemieckiego.pl – referencje i polecenia na mojej stronie.

Na FB prowadzę jedną z większych grup zrzeszających nauczycieli języka niemieckiego – obecnie około 4000 członków (wymieniamy doświadczenia i pomysły na skuteczne nauczanie)

Moje zainteresowania to m.in.:

  • kolarstwo górskie, bieganie
  • programowanie, tworzenie stron WWW
  • elektronika
  • podróże, w szczególności do Chorwacji.